Novinka
Kód: 132

Minerální liz jako prevence ketózy Anti ketosis 10 kg

677 Kč 778,55 Kč včetně DPH
Skladem

POPIS

Vitamínový a minerální solný liz s obsahem propylenglykolu jako prevence ketózy u březích zvířat.

Příčiny a projevy ketózy:
Ketóza je jedním z nejčastějších metabolických onemocnění u dojnic, ale může se vyskytnout i u jiných přežvýkavců. Její příčinou je narušení metabolismu sacharidů v důsledku nedostatečného energetického zásobování. Ihned po otelení dochází k výrazné změně metabolických procesů, které si žádají enormní přísun energie. Pokud strava nepokryje energeticky náročné období při počátku laktace, může dojít ke vzniku ketózy. Zvířata jsou pak méně aktivní, přestávají žrát, snižuje se dojivost a dochází k horšímu zabřezávání. V závažných případech může dojít k ulehnutí a následnému úhynu zvířete.
Propylenglykol (PG) obsažený v solném lizu ANTI-KETOSIS se používá jak k terapii, tak k profylaxi ketózy. Propylenglykol pozitivně olivňuje fermentační procesy v bachoru a metabolismus jater. Obecně je možno uvést, že podávání propylenglykolu vede ke zlepšení energetické bilance v časné fázi laktace. Antiketogenní účinek snižuje riziko klinické a subklinické ketózy.

Přednosti:

  • Zlepšuje energetický metabolismus
  • Zvyšuje zásoby glykogenu v játrech, který se využívá pro udržení stálé hladiny glukózy v krvi
  • Má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu
  • Snižuje příznaky a riziko vzniku ketózy
  • Zabraňuje snížení mléčné produkce v důsledku metabolických problémů
  • Snižuje riziko dalších metabolických poruch
  • Pozitivně ovlivňuje zabřezávání
  • Dorovnává individuální potřebu zvířat na denní dotaci vitamínů a minerálů v KD

Minerální krmivo pro skot, ovce a kozy

Analytické složky: 36,7% sodíku, 0,83% vápníku, 0,31% hořčíku, 0,22% fosforu

Složení: chlorid sodný, fosforečnan vápenatý, uhličitan vápenatý, oxid hořečnatý, melasa, monopropylenglykol, glycerin

Výživové doplňky na 1kg: 930 mg železa ve formě monohydrátu síranu železnatého (3b103), 273 mg manganu ve formě oxidu manganičitého (3b502), 145 mg zinku ve formě oxidu zinečnatého (3b603), 60 mg jódu ve formě granulovaného jodičnanu vápenatého (potahovaný, bezvodý) (3b203), 25 mg kobaltu ve formě granulovaného uhličitanu kobaltnatého (potahovaný) (3b304), 7,5 mg selenu ve formě granulovaného seleničitanu sodného (potahovaný) (3b802), 15 000 IU vitaminu Α (3a672a), 2 500 IU vitaminu D3 (3a671) , 21,3 mg vitaminu Ε (3a700), 375 mg niacinu (kyselina nikotinová) (3a314) 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení